Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

LECZENIE ALKOHOLIZMU WSZYWANIE ESPERALU

Esperal produkowany jest od wielu lat przez Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Postać leku to tabletki do implantacji.

Substancja czynna:
Disulfiram
Esperal, czyli Disulfiram jest sprzedawany w aptekach i jest dostępny dla chirurga i dla pacjenta na receptę. Krążą mity o Esperalu z Ukrainy lub inne opowieści jeszcze bardziej egzotyczne o pochodzeniu tego, co wszywa chirurg. Nasza placówka zaopatruje się w Esperal produkowany przez Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne, czyli poczciwa i znana każdemu Polakowi Polfa Warszawa. Prawdą jest, że Polfa dostarcza go nieregularnie i bywają przerwy w produkcji. W naszej firmie staramy się utrzymać stan magazynowy na poziomie kilkudziesięciu fiolek. Na zdjęciu widać autentyczne zdjęcia Esperalu zrobione u nas w firmie. Zamawiając lekarza do domu lub wszywając w naszych gabinetach macie Państwo pewność, że lek jest oryginalny.

Dla pacjentów, którzy zostali kiedyś oszukani i chcą mieć stuprocentową pewność mamy rozwiązanie – lekarz wypisuje receptę a pacjent samodzielnie wykupuje Esperal w aptece i przynosi do chirurga. Ceny leku w zależności od okolicy i apteki wahają się w granicach 220-260zł. Zabieg wszycia Esperalu wraz naszym lekiem to 500zł w gabinecie i 650zł w domu chorego w Warszawie i Łomiankach. Dojazd lekarza na wszycie Esperalu w domu chorego pod Warszawą zostaje powiększony o koszty dojazdu o powrotu około 1 zł za kilometr.

Jak wygląda sam zabieg wszycia Esperalu?

Lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem dotyczącą przebytych chorób ogólnego stanu zdrowia. Lekarz ustala czy pacjent nie pił alkoholu w ostatnich 12 godzinach i czy zgadza się na wszycie Esperalu. Esperal najczęściej wszywa się w pośladek, jest to bezpieczne miejsce i pozwalające pacjentowi na zachowanie dyskrecji. Zdarza się, że z różnych względów pacjent prosi o wszycie Esperalu w inne miejsce, jest to możliwe, ale o możliwości decyduje chirurg. Skórę i tkankę podskórną znieczula się miejscowo i po wykonaniu nacięcia skóry chirurg wypreparowuje kanał, w który wprowadza jałowe tabletki Esperalu (Disulfiram) – w opakowaniu jest 10 jałowych tabletek (1 na 10kg masy ciała) u osób szczupłych ogranicza się liczbę wszywanych tabletek, zgodnie z zaleceniami stosowania Esperalu. Ranę szyje się szwami – szwy zdejmuje się po 7-10 dniach w zależności od gojenia rany. Zgodnie z informacja producenta Esperal wchłania się i działa przez około 8 miesięcy, ale jest to osobniczo zmienne i zależy od czynników takich jak aktywność fizyczna, ukrwienie, otyłość i inne. Wszycia Esperalu można powtarzać. W niektórych przypadkach dochodzi do tak zwanego odrzucenia Esperalu – organizm może źle tolerować ciało obce, jakim są tabletki Esperalu i w ranie powstaje wysięk sączy się płyn i rana ropieje. Takie przypadki zdarzają się stosunkowo rzadko i wymagają kontroli u chirurga, który wykonywał zabieg
Selincro

25 lutego 2013 roku Komisja Europejska dopuściła do sprzedaży na terenie Polski preparat nalmefenu o nazwia handlowa Selincro. Lek Selincro zarejestrowny do stosowania u alkoholików w celu zmniejszenia ilości spożywanego alkoholu.

Mechanizm działania nalmefenu (Selincro): Działanie opiera sięna blokowaniu receptorów opiatowych w mózgu. Udowodniono, że lek ten zapobiega nieprzyjemnym doznaniom związanym z abstynencją – u alkoholika zmniejsza się chęć ponownego napicia się „klinowania”. Bardzo korzystny wpływ leku polega na znacznej redukcji dawek spożywanego alkoholu przez alkoholika i co za tym idzie redukcją ilości „dni ciężkiego picia” (tzw. heavy drinking days, HDD

Selincro nie można stosować u pacjentów u których występują objawy abstynencyjne, wymaga to wstępnej detoksykacji.
CAMPRAL acamprosate

To lek stosowany wspomagająco w leczeniu choroby alkoholowej, udowodniono działanie Campralu podtrzymujące abstynencję alkoholową u alkoholików pod warunkiem jednocześnie prowadzonej psychoterapii.

Campral akamprozat został dopuszczony do leczenia uzależnienia od alkoholu w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku. Campralem leczono już wiele milionów ludzi.
Stwierdzono, że Campral zmniejsza cierpienie fizyczne i emocjonalne dolegliwości jakich zwykle ludzie doświadczają , kiedy przestają pić. Lek nie jest zalecany w fazie odtrucia, dopiero po ustabilizowaniu abstynencji można wspomagać pacjentów Campralem. Campral redukuje zaburzenia snu, lęk i chęć napicia się podczas wczesnych etapów abstynencji alkoholowej.

Lek jest dostępny w Polsce na receptę.
Olivier Ameisen kardiolog opublikował w swojej książce „Spowiedź z butelki” obserwacje na temat samoleczenia się Baclofenem.

Olivier Ameisen opisuje swoje zmagania z chorobą alkoholową i swój pomysł aby wykorzystać Baclofen do leczenia samego siebie. Baclofen jest lekiem stosowanym powszechnie w chorobach rdzenia kręgowego, w stwardnieniu rozsianym – działa spasmolitycznie, stosowanie go w terapii alkoholizmu nie jest zarejestrowane i nie zostało udowodnione. Oliver Ameisen wykorzystał mechanizm działania Baclofenu i jego wpływ na układ nerwowy w leczeniu samego siebie, zwiększał dawki leku ponad wartości terapeutyczne i zauważył u siebie spadek chęci napicia się alkoholu. Terapia taka nie znalazła poparcia w środowisku naukowym i nie jest leczeniem z wyboru u osób uzależnionych.

Baklofen jest dostępny na receptę. Baklofen może być bardzo pomocny w leczeniu wspomagającym okres trzeźwienia w połączeniu z terapią lub innymi uznanymi metodami leczenia.

Więcej informacji na stronach:

www.esperal.warszawa.pl

www.odtrucie.warszawa.pl